jeszcze o sprawie z Płocka

https://prawy.pl/106505-kuria-plocka-wydala-oswiadczenie-w-zwiazku-z-kaplanem-podejrzewanym-o-pedofilie/

Ksiądz został zatem ukarany przez stronę kościelną (ale mało skutecznie jak widać).(skoro zdecydowali się go nie wrzucać powinien trafić do klasztoru zamkniętego).

nie otrzymał jednak kary "państwowej" - czy szkoła zlekceważyła polecene biskupa by zawiadomić organy ścigania!? 

a może ofiary miały powyżej 15 lat - w związku z czym z punktu widzenia prokuratury prawo nie zostało złamane?  

https://atria.edu/rtp-live/ https://www.dilia.eu/rtp-slot-pragmatic/