Złe wieści z Płocka

https://www.fronda.pl/a/plock-aresztowano-ksiedza-pedofila-recydywiste,139629.html

W płocku aresztowano księdza – homoseksualistę. Oficjalny powód aresztowana – nie znany. Ksiądz w ostatnim czasie utrzymywał stosunki homoseksualne z 16-latkiem – ale to nie jest w Polsce karalne. Zabezpieczono u niego jakieś materiały. To się co jakiś czas zdarza…

Problem jest jednak znacznie poważniejszy – ksiądz miał już wcześniej sprawy o pedofilię – w 2007 i 2010r. Od 2016 otrzymał zakaz noszenia stroju duchownego – jednak najwyraźniej nadal pracował jako ksiądz… Jego przełożony biskup Libera znał sprawę i prawdopodobnie chronił pedofila. (obecnie zaszył się w klasztorze…).

Oczywiście media zaraz to rozdmuchają…

Niestety ta sprawa pokazuje ogromną słabość polskiego kościoła. Od kilkunastu lat wiadomo że sprawy o pedofilię (prawdziwą, domniemaną lub zgoła wyssaną z palca) to główny oręż lewicy w walce z tą instytucją. Naturalna reakcją byłoby czyszczenie szeregów z ludzi którzy stanowią niebezpieczny balast, drobiazgowe kontrole niepewnych – a w razie popełnienia czynu bezlitosne napiętnowanie i natychmiastowe usuwanie z szeregów kleru z klątwą i ekskomuniką w pakiecie.

Od lat wiadomo że szczególnym problemem na tym polu są duchowni homoseksualiści. Benedykt XVI zakazał przyjmowania homoseksualistów do seminariów. Papież Franciszek – zarządził usuwanie ich ze stanu duchownego. Niestety instrukcje pozostają martwe…

https://atria.edu/rtp-live/ https://www.dilia.eu/rtp-slot-pragmatic/